close

Zarejestruj się!

Bardzo nam miło że chcesz dołączyć do naszej społeczności. Już tylko kilka kroków dzieli Cię od tego, aby stać się jednym z nas.
*
ZAŁÓŻ KONTO
*
*
*
*
Oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem serwisu i w pełni go akceptuję. *
Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002, Nr 101, poz. 926 z późn. zmianami) na potrzeby spółek Burda Communications Sp. z.o.o., Burda Publishing Polska Sp. z.o.o. oraz Burda Media Polska Sp. z.o.o.*
Oświadczam, że wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych pochodzących od Burda Communications Sp. z.o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Topiel 23, Burda Publishing Polska Sp. z.o.o. z siedzibą w Warszawie przy ulicy Warecka 11a oraz Burda Media Polska Sp. z.o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ulicy Ostrowskiego 7 oraz innych partnerów w ramach świadczonych usług przez wyżej wymienione spółki.*
Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, a ponadto użykownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

* pola oznaczone gwiazdą są wymagane do ukończenia procesu rejestracji konta.
close

Zaloguj się!

Jeżeli już masz konto, możesz się zalogować i zyskać jeszcze więcej korzyści z przeglądania naszego portalu.


Nie pamiętasz swoich danych do logowania? Zdarza się! W bardzo prosty sposób możesz je odzyskać i zmienić na nowe, klikając tutaj.
close

Odzyskiwanie danych do logowania!

W przypadku, gdy nie pamiętasz swoich danych do logowania, zachęcamy do skorzystania z opcji ich przypomnienia.


DALEJ
W przeciągu kilku chwil otrzymasz od nas wiadomość e-mail z dalszymi instrukcjami, które pomogą Ci odzyskać swoje konto.
close

Instrukcje zostały wysłane!

Właśnie wysłaliśmy do Ciebie wiadomość e-mail z dalszymi instrukcjami, które pomogą Ci odzyskać swoje konto. Zastosuj się do informacji zawartych w przesłanej wiadomości.
close

Dziękujemy!

Jesteś już prawie jednym z nas. Centrum Dowodzenia Gamblera zaleca jednak weryfikowanie nowych członków, dlatego zdecydowaliśmy się wysłać Ci wiadomość e-mail wraz z linkiem potwierdzającym rejestrację. Kliknij na niego, a Twoje konto będzie w pełni aktywne.

Mamy nadzieję, że społeczność elektronicznych szulerów spodoba Ci się!
Śledź nas na: Bing YouTube NK.pl Twitter Facebook
Szukaj:

Euro Truck Simulator 2 – poradnik

Euro Truck Simulator 2 – poradnik

Dodano: 15.11.2012, 22:01 Autor: Halosza

Euro Truck Simulator 2 nie jest skomplikowaną grą ekonomiczną, ale posiada prosty model ekonomiczny, który początkującym, młodszym graczom może sprawić nieco problemów. W niniejszym artykule przedstawiam zbiór podstawowych porad pozywających bezboleśnie rozpocząć zabawę z Euro Truck Simulator 2.Jest to poradnik dla osób absolutnie początkujących i każdy kto grał w poprzednie części serii z pewnością sam doszedł to takich wniosków.

 

Pierwsze zlecenia

 

Na początku nie masz wyjścia – musisz zająć się szybkimi zleceniami ciężarówką dostarczoną przez zleceniodawcę. Jest to gorzej płatne zadanie ( ok. 10 – 20 euro za km), ale zapewnia bezpieczeństwo i wygodę. Nie musisz kupować swojej ciężarówki, w razie uszkodzeń nie musisz płacić za naprawę, a jedynie odbija się to na twojej ocenie postępu.

 

Po kilku szybkich zleceniach dostaniesz możliwość założenia swojej firmy, ale warto pojeździć nieco więcej po Europie korzystając z tych zleceń. Poznasz więcej miast, odkryjesz nowe agencje pracy oraz salony ciężarówek, które pozwolą szybciej rozwinąć twój biznes. Jest to również bezpieczniejsze z punktu widzenia uczenia się jazdy, bo każde zderzenie kosztuje sporo w warsztacie.

 

Założenie firmy

 

Założenie firmy przewozowej można przedsięwziąć w zasadzie na początku rozgrywki, jednak wymagany jest do tego kredyt. Możemy wziąć pożyczkę w wysokość 100 lub 400 tysięcy euro i bez wątpienia lepiej postawić na drugą kwotę – jest niżej oprocentowana, a za takie pieniądze możemy kupić rozwinąć siedzibę i zatrudnić dwóch kierowców.

 

 

Poza rozwojem swojej głównej siedziby, możemy również kupować nowe garaże i rozwijać filie. Należy liczyć się z koniecznością zachowania płynności finansowej – przy 400-tysięcznym kredycie codzienna rata kredytu będzie wynosić około 5,5 tys. euro. Początkowo zatrudnieni kierowcy nie będą przynosić kolosalnych zysków – czasem będzie to kilkaset euro za kurs, później kwoty będą rosnąć do 2 – 3 tysięcy. Z czasem sytuacja znacznie się poprawi, bo nasi pracownicy nabiorą doświadczenia. Na ratę kredytu spokojnie można zarobić dokonując samodzielnie jednego frachtu na dobę, bo jeden kurs na odległości 400 – 500 km da nam spokojnie 8 – 15 tys. euro, a zajmie około 4 – 6 godzin wirtualnej jazdy.

 

Ciężarówki na początek działania firmy

 

Wybór ciężarówek jest spory, bowiem każdy producent ma w swojej ofercie ciągnik kosztujący około 100 tys. euro, które mamy po zaciągnięciu nawet najmniejszej pożyczki. Dostęp do mocniejszych wersji jest ograniczony poziomem doświadczenia, więc musimy liczyć się z tym, że początkowo będziemy musieli podróżować 310 – 380 konnymi ciężarówkami. Jest jednak jeden wyjątek – to Valiant (nieoficjalnie: Volvo), które można kupić w wariancie 750 konnym już na początku gry. W tym celu należy udać się do dużego salonu marki i przeprowadzić konfigurację podstawowego modelu, który po wybraniu najmocniejszego wariantu silnikowego będzie miał aż 750 KM. Warto przy tym wspomnieć, że każda ciężarówka ma ograniczenie prędkości do 90 km/h i wysoka moc i moment obrotowy mają znaczenie tylko przy przyspieszaniu. Największą różnicę czuć podczas pokonywania wzniesień.

 

Reszta ciężarówek ma niespełna 400 KM i wybór ich jest uzależniony od prywatnego widzimisię nabywcy. Początkujący powinni zwrócić uwagę na Renault Premium, które ma bardzo wygodne lusterka, ułatwiające jazdę w korku.

 

Rozwój postaci

 

Zarówno nasz kierowca, jak i pracownicy, rozwijają się i po przekroczeniu kolejnego poziomu, możemy wybrać jedną z umiejętności, w jaką zainwestujemy punkty doświadczenia. Najlepiej wydawać je na zdobycie praw ADR - pozwalają one na przewożenie chemikaliów, paliwa i innych materiałów o wysokim zagrożeniu dla środowiska. Tego typu ładunki przynoszą większe przychody. Drugą umiejętnością, w którą warto inwestować punkty doświadczenia jest "Długi dystans" zwiększający długość trasy, na której możemy dokonywać spedycji towarów.

 

Porady dotyczące jazdy

 

Euro Truck Simulator 2 nie ma rozwiniętego systemu kontroli zużycia paliwa, więc zamiast skrzyni automatycznej, która zmienia biegi na „zielonym polu”, warto ustawić sekwencję, którą pozwala nam na samodzielne wrzucanie wyższego biegu np. przy 2 tys. obrotów, dzięki czemu ciągnik będzie energiczniej przyspieszał. Nie wpłynie to drastycznie na spalanie, a zapewni lepszą dynamikę.

 

 

W Euro Truck Simulator 2 inni uczestnicy ruchu drogowego bardzo wolno dokonują manewrów skrętu, więc trzeba uważać na skrzyżowaniach. Często zdarza się również, że nie reagują na włączony kierunkowskaz lub wyskakują z drogi podporządkowanej pod rozpędzonego tira.

 

Warto przestrzegać ruchu drogowego, bowiem niewidzialni policjanci karzą nas za przekroczenie prędkości, zderzenia (czasem nawet z nie naszej winy), przejazdy po niewłaściwym pasie czy przejazdy na czerwonym świetle.

 

Zainteresowanych dłuższą grą zachęcam do poszukiwania modów do Euro Truck Simulator 2, których w sieci jest coraz więcej: dodają one nowe naczepy, ciężarówki, elementy na mapie czy modyfikują grę np. by trudniej zarabiało się pieniądze.

DODAJ DO:

KOMENTARZE:


brak komentarzy, bądź pierwszy!!!
Gambler.pl – najlepsze recenzje, zapowiedzi oraz kody do gier. Copyright © 1993-2011 Burda Communications Sp. z o.o.
Wszelkie prawa zastrzeżone