close

Zarejestruj się!

Bardzo nam miło że chcesz dołączyć do naszej społeczności. Już tylko kilka kroków dzieli Cię od tego, aby stać się jednym z nas.
*
ZAŁÓŻ KONTO
*
*
*
*
Oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem serwisu i w pełni go akceptuję. *
Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002, Nr 101, poz. 926 z późn. zmianami) na potrzeby spółek Burda Communications Sp. z.o.o., Burda Publishing Polska Sp. z.o.o. oraz Burda Media Polska Sp. z.o.o.*
Oświadczam, że wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych pochodzących od Burda Communications Sp. z.o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Topiel 23, Burda Publishing Polska Sp. z.o.o. z siedzibą w Warszawie przy ulicy Warecka 11a oraz Burda Media Polska Sp. z.o.o. z siedzibą we Wrocławiu przy ulicy Ostrowskiego 7 oraz innych partnerów w ramach świadczonych usług przez wyżej wymienione spółki.*
Informujemy, że zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, a ponadto użykownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

* pola oznaczone gwiazdą są wymagane do ukończenia procesu rejestracji konta.
close

Zaloguj się!

Jeżeli już masz konto, możesz się zalogować i zyskać jeszcze więcej korzyści z przeglądania naszego portalu.


Nie pamiętasz swoich danych do logowania? Zdarza się! W bardzo prosty sposób możesz je odzyskać i zmienić na nowe, klikając tutaj.
close

Odzyskiwanie danych do logowania!

W przypadku, gdy nie pamiętasz swoich danych do logowania, zachęcamy do skorzystania z opcji ich przypomnienia.


DALEJ
W przeciągu kilku chwil otrzymasz od nas wiadomość e-mail z dalszymi instrukcjami, które pomogą Ci odzyskać swoje konto.
close

Instrukcje zostały wysłane!

Właśnie wysłaliśmy do Ciebie wiadomość e-mail z dalszymi instrukcjami, które pomogą Ci odzyskać swoje konto. Zastosuj się do informacji zawartych w przesłanej wiadomości.
close

Dziękujemy!

Jesteś już prawie jednym z nas. Centrum Dowodzenia Gamblera zaleca jednak weryfikowanie nowych członków, dlatego zdecydowaliśmy się wysłać Ci wiadomość e-mail wraz z linkiem potwierdzającym rejestrację. Kliknij na niego, a Twoje konto będzie w pełni aktywne.

Mamy nadzieję, że społeczność elektronicznych szulerów spodoba Ci się!
Śledź nas na: Bing YouTube NK.pl Twitter Facebook
Szukaj:

Problemy z aktywacją i uruchomieniem Wiedźmin 2? Pomagamy!

Problemy z aktywacją i uruchomieniem Wiedźmin 2? Pomagamy!

Dodano: 20.05.2011, 12:30 Autor: sir Mik

W sieci pojawiła się już cała masa tematów związanych z problemami przy aktywacji i uruchomieniu nowego Wiedźmina 2. Zrozpaczeni Gracze szukają pomocy przy aktywacji i instalacji naszego polskiego hitu. Jeżeli sami macie również problemy z odpaleniem nowego Wieśka, to sprawdzicie nasz mini poradnik!  Na początek coś banalnego – sprawcie sobie oryginał. Gdy dostajemy listy i widzimy komentarze typu „kiedy będzie crack do Wiedźmin 2?”, to ręce nam dosłownie opadają. To, że nie działa Wam piracka, ściągnięta z netu, wersja gry nie jest naprawdę niczym zaskakującym. ;-) Dla tych jednak co zaopatrzyli się w sklepie w oryginał i mimo tego natrafiają na problemy mamy kilka rad:

 

- Jeżeli jeszcze o tym nie wiecie, to istnieje już patch 1.1, który usuwa z gry wszystkie zabezpieczenia więc opada problem uciążliwej aktywacji. Łatka jest dostępna pod adresem:

http://wpc.420C.edgecastcdn.net/00420C/files/P1_1/Patcher_1.1_PL.exe  (uwaga - Patch 1.1 nie pobierze się automatycznie przez system aktualizacji  w „launcherze” gry i trzeba go instalować manualnie. Po zainstalowaniu patcha twórcy proszą też o dokładne zapoznanie się z plikiem „czytajto”, który można znaleźć w menu startowym gry lub pod adresem:
http://thewitchercom.s3.amazonaws.com/site/static/downloads/readme_patch_1.1.rtf

 

- Koniecznie przed zaczęciem samej instalacji, sprawdźcie swojego firewalla i antywirusa. Większość problemów jest powodowanych właśnie przez takie programy. Gra nie połączy się przecież z Internetem jeżeli będzie blokowana przez Waszą zaporę… Szczególne problemy sprawia podobno Kaspersky, który potrafi blokować nawet samą instalację. Radzimy więc w pierwszej kolejności sprawdzić, czy Wasza zapora / antywirus nie blokuje przypadkiem gry.  W razie konieczności możecie spróbować wyłączyć nawet na chwilę zabezpieczenia, ale uważajcie i pamiętajcie, że nie odpowiadamy za powstałe w ten sposób szkody!

 

- Korzystajcie z najnowszych przeglądarek internetowych. Na wielu starszych wersjach, strona z aktywacją staje się po prostu nieczytelna i można mieć trudności z wpisaniem kodu aktywacyjnego. Jeżeli macie jednak dalej problemy, to spróbujcie pomanipulować przy wielkości strony (domyślnie CTRL plus scroll na kółku myszy) – powinno pomóc!

 

- Jeżeli mimo tego, macie dalej problemy ze stroną gry, sprawdźcie czy nie korzystacie przypadkiem z jakiejś dziwnej rozdzielczości ekranu i zmieńcie ją na bardziej standardową – podobno pomaga…

 

- Uważajcie przy wpisywaniu CD key do Wiedźmin 2! Bardzo łatwo jest się bowiem pomylić czy 0 jest „zerem” czy też literką „o”. Prosty błąd więc w razie problemów spróbujcie wpisywać alternatywne litery/cyfry. Podobnie z jedynką i literką „l” i różnicami miedzy "U" a "V"

 

- Trochę cierpliwości – momentami serwery są rzeczywiście mocno przeciążone - jeżeli nie udało się Wam aktywować gry za pierwszym razem, zróbcie sobie kawę, weźmie kilka głębszych oddechów i spróbujcie ponownie – powinno być już wszystko dobrze…

 

- W nowszych wersjach Windows zalecane jest uruchomienie gry z uprawnieniami administratora oraz sprawdzenie czy również systemowa zapora sieciowa (panel administracyjny) nie blokuje programowi Wiedźmin 2 dostępu do netu. Podobnie z instalacją aktualizacji – takie pliki uruchamiamy zawsze z uprawnieniami administratora!

 

- W razie dalszych problemów z aktualizacją zalecamy wejście do folderu gry i oczyszczenie tam katalogów TEMP.

 

- Trywialny problem – istnieje spora szansa, że jeżeli macie obcojęzyczną wersję Windows („od wujka” ;-), albo zmienialiście język na inny instalując na przykład dodatek WOG do Heroes 3 – w takich wypadkach gra może się nie zainstalować, spróbujcie zmienić wtedy w panelu sterowania język na polski…

 

- Problemy typu: „nie znaleziono pliku mfc100u.dll” można rozwiazać poprzez instalację pakietu Microsoft Visual C++ 2010 w wersji 32-bitowe  - plik o nazwie vcredist_x86.exe - zamieszczony jest na płycie z grą: "Gra - dysk 2".

 

- W przypadku problemów z uszkodzonym, lub brakującym plikiem w1import.dll najlepiej pobrać go ze strony CDP ftp://ftp4.cdprojekt.com/pub/pl/wiedzmin2/Patch/w1import.dll. Plik należy potem umieścić w katalogu „bin” w folderze z instalacją gry Wiedźmin 2, domyślnie będzie to wyglądać mniej więcej tak:
C:\Program Files\Wiedźmin 2\bin dla systemów 32-bitowych
C:\Program Files (x86)\Wiedźmin 2\bin dla systemów 64-bitowych

 

- Zainstalujecie koniecznie najnowszy pakiet DirectX – dostępny chociażby za darmo na stronie chip.pl >>>>>http://download.chip.eu/pl/suche/suche_volltext_pl_121248.html?tpl=all&q=DirectX&x=64&y=10

Po aktualizacji do najnowszej wersji błędy w plikach  „d3d9_**.dll / d3d8_**.dl” powinny ustąpić

 

- Większość problemów z nieprawidłowymi plikami wymagania niestety każdorazowego odinstalowania gry i ponownej jej instalacji po zastosowaniu powyższych wskazówek…

 

- Jeżeli mimo tego Wiedźmin 2 nie uruchamia się poprawnie, spróbujcie zainstalować najnowsze sterowniki do swojej karty graficznej i sprawdźcie czy Wasz komputer spełnia w ogóle minimalne wymagania ;-)

 

- Problemy z importem zapisów w Wiedźmin 2? Jeżeli w folderze z zapisami z „jedynki” macie więcej niż jeden zapis (na przykład kilka razy przechodziliście grę), to całość może „zgłupieć”. W takim wypadku wejdźcie do  > My Documents > The Witcher > saves   i usuńcie wszystkie (albo przekopiujcie je w bezpieczne miejsce) zapisy oprócz tego, który chcecie importować. Powinno pomóc!

 

- dla mających problem ze zmianą języka w grze (znalezione na forum CDP akurat):

1. Wciśnij na klawiaturze kombinację klawiszy "logo Windows" + "R", a następnie w oknie Uruchom wpisz: regedit.

2. Odnajdź klucz HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\CD Projekt Red\The Witcher 2

3. Po prawej stronie powinny znajdować się wpisy o nazwach Language i Release. Kliknij na jednym z nich nim prawym przyciskiem myszy i wybierz Modyfikuj. Następnie w polu Dane Wartości wpisz PL (wielkimi literami). To samo powtórz z drugim kluczem. 2. Odnajdź klucz HKEY_CURRENT_USER\Software\CD Projekt RED\The Witcher 2

4. Po prawej stronie powinny znajdować się wpisy o nazwach Language i Speech. Kliknij na jednym z nich nim prawym przyciskiem myszy i wybierz Modyfikuj. Następnie w polu Dane Wartości wpisz PL (wielkimi literami). To samo powtórz z drugim kluczem.

5. Zamknij edytor rejestru.

6. Uruchom Launcher gry.  

 

Miejmy nadzieję, że nasze rady pomogły Wam rozwiązać najczęstsze problemy z instalacją i uruchomieniem nowego Wiedźmina 2. Lista będzie zresztą cały czas aktualizowana i jeżeli dalej macie problemy, piszcie w komentarzach - RAZEM na pewno coś poradzimy :-)

DODAJ DO:

KOMENTARZE:


xaar
xaar

Mam problem z włączeniem gry, kiedy w launcherze klikam "uruchom", to pokazuje się medalion, i nic się nie dzieje, czekałem 2 godziny, i nic. Proszę o pomoc.10 sierpień 2012 11:14

adik66
adik66

ej mam problem zaktualizowałem patcha 2.1 i chce włonczyć gre wtskakuje błond . na stronie thewitcher .com napisali że mam odinstelować gre i jeszcze raz zainstelować zainstelowałem i chce aktywować gre wpisuje kod i pobiera mi się po chwili "pobieranie Patcher .pl.exe . i ponawianie za 10 sekund i te dziesięć sekund nie mija tylko znowu "pobieranie Patcher .pl.exe
bardzo prosze o pomoc07 kwiecień 2012 08:44

Protagonista
Protagonista

Tu poszukaj pomocy:
http://pl.thewitcher.com/support/07 styczeń 2012 20:18


jak ja podaje klucz po zakonczeniu instalacji to włancza sie aktualizacja i sie zamykami a szkuałem parta co ma 50 mb ale nie znalazłem do włonczenia gry pomocy01 styczeń 2012 15:50

qiec
qiec

Witam,
miałem problem z tym że po instalacji gry Luncher się nie uruchamiał i nawet nie chciał ode mnie klucza gry. Nic nawet procesu systemowego nie widziałem.
w moim przypadku (Windows 7 Professional 64bit - wersja Polska) pomogła zmiana nie domyślnej lokalizacji moich dokumentów.
Nie pomogła:
- Reinstalacja w różnego typu katalogach (bez polskich liter itd.),
- wyłączanie antywirusów i firewalla,
- reinstalacja Directxów, .netów, czy visualii,
- zmiana konfiguracji Wiedźmina poprzez bin\configurator
- import kluczy rejestru z komputera, czy skopiowanie katalogu "Witcher 2" z kompa na którym gra działa.
Moje dokumenty miałem w innej lokalizacji niż C:\Users\uzytkownik\Documents (tam też instalator utworzy "Witcher 2") czyli w moim przypadku na innym dysku logicznym. Po przeniesieniu dokumentów w domyślne miejsce (klikamy na nie prawym przyciskiem i zmieniamy lokalizację na domyślną) luncher ruszył 4 litery i zaktualizował grę.
Po aktualizacji gry i przeniesieniu "Moje dokumenty" w poprzednie miejsce musiałem skopiować "Witcher 2' do nowej lokalizacji i gra działa jak powinna.
Wydaje mi się że płynie z tego nauczka dla programistów czy tez kreatorów instalatorów ;]
W tej chwili mam wiedźmina zainstalowanego w C:\Program Files (x86)\Wiedźmin 2\
Oczywiście może to być tylko mój przypadek jednak mam nadzieję że komuś jeszcze pomoże.
Pozdrawiam i najlepszego na nowy rok!!01 styczeń 2012 12:31

molina
molina

problem rozwiązany, problem powodował czynnik ludzki, JA :)22 grudzień 2011 20:31

molina
molina

a czy zauważył ktoś jeszcze, że jest problem z cenami podczas handlu w grze? sprzedaje towar warty 10 orenów, a do sakwy wpada mi tylko jeden. jak kupuje towary to ubywa tyle ile kosztuje. bez sensu, bo wydaje 100 orenów, a zarabiam 1 albo 2.
przydał by sie jakiś patch.
zakupiłem oryginał19 grudzień 2011 17:41

POMOCY
POMOCY

Ja kupiłem originał a mam chamskiego neta w playu zainstalowałem gre wszystko pięknie ładnie wpisuje cd key ok i wyskakuje sciaganie pachera_pl.exe i sciaga nagle cos sie wiesza i ja wkurwiony nie wiem co robić czy moge pobrac patchera ręcznie podajcie link juz siedze na tym 48h i zaraz sie zajebe normalnie czy to 100złza gry wyżucone w błoto pomózce dzieki z góry17 grudzień 2011 20:19

cd project
cd project

jak naciskam włacz grę to mi pokazuje się medalion wiedźmina i mi znowu pokazuje menu!27 listopad 2011 18:30

Stróż prawa:)
Stróż prawa:)

@zapalka88
Tak to jest jak gra się na piracie:)24 październik 2011 17:53

Gambler.pl – najlepsze recenzje, zapowiedzi oraz kody do gier. Copyright © 1993-2011 Burda Communications Sp. z o.o.
Wszelkie prawa zastrzeżone